KUO UŽIMTI ŠUNĮ, KAI JIS LIEKA VIENAS NAMUOSE?


Kol Runa buvo maža, nuo pat pirmos dienos ją pratinome likti narve, kai namuose nieko nebūdavo. Išeinant ryte visada palikdavau jai pusryčius ir kong žaislą, prikimštą maistelio.

Runa narve jau nebepasilieka, merginai yra 8 mėnesiai ir aš ja labai pasitikiu (iš tikrųjų truputį bijau, kad neprikrėstų šposų, tik jai to nesakau 😀). Esu keletą kartų namie radusi apkramsnotus popierius, siunokotą popierinį rankšluostį, sudraskytų pagalvių. Džiaugiuos, kad tuo metu ji nenuobodžiavo, tačiau manęs jos tokios atrakcijos nežavėjo ir aš supratau, kad būtina pildyti paliekamų pramogų amuniciją.

Dabar jau su Runa turim rutiną, kuri atrodo taip:


✔6 val. ryte pasivaikščiojimas, kuris trunka apie 20-25 min. Jo metu mes prisimename komandas, jas atliekame kuo entuziaztingiau. Aš stengiuosi įvesti vieną kitą sudėtingesnį veiksmą, kad Runai reiktų pagalvoti. Protinis darbas šunį gerai iškrauna- kartais geriau negu fizinis aktyvumas.
✔Pratimų pabaigoje pabarstau maistelio ant žolės ir tai yra dar vienas galvosūkis – uostymas reikalauja susikaupimo bei jėgų.
✔ Grįžus Runa pusryčiauja. O jaš prieš išeidama pasirūpinu dar keletu užduočių:


✅Kong’as, kurį iš vakaro prikemšu konservuotu maisteliu ir įdedu į kamerą užšaldyti (man kol kas geriausiai pasiteisinęs kong’o pripildymo būdas, Runa ilgiausiai užtrunka jį grauždama). Toks šalto kong’o graužimas ir laižymas dar ir ramina šunį.
✅Netoli guolio padedu džiovintą jaučio penį. Paprastai Runai reikia apie valandos laiko, kol jį sudoroja.
✅Padarau iš sauso maisto takelius, kurie nėra tuo momentu įdomūs, kai paduodu Kong’ą, bet vėliau praeina susirinkdama ir kartu vėlgi lavina uoslę.
✅Pridedu sauso maistelio į uostymo kilimėlį. Čia ji užtrunka apie 30 min.

Primenu, kad jei šuo neturi kokių nors elgsenos sutrikimų, dažniausiai didžiąją dienos dalį jis miega. Tad tų pramogų, kurias aš palieku Runai, visiškai užtenka standartinėms 8 darbo valandoms.

Kitame blogo įraše pasidalinsiu, ko jokiu būdu Runai nepalieku, kol nesame namuose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *